Zamknij

Pierwszy raz w sklepie?Zarejestruj się, aby kupować.

lock and key

Zaloguj się na konto.

Account Login
O produktach

 

  • Miernik grubości lakieru służy do pomiaru grubości warstwy lakieru na podłożach z blachy stalowej, stalowej ocynkowanej i aluminiowej.
  • Inne nazwy używane potocznie w celu określenia miernika grubości lakieru to: miernik lakieru, grubościomierz lakieru, tester lakieru, czujnik lakieru, miernik grubości powłoki.
  • Urządzenie pozwala na szybkie wykrycie szpachli oraz sprawdzenie czy dany samochód był powtórnie malowany. Możliwa jest nawet do oszacowania liczba warstw lakieru, co czyni urządzenie niezbędnym w każdym warsztacie samochodowym, komisie lub dla osób prywatnych podczas zakupu samochodu.
  • Do obliczeń miernik wykorzystuje bardzo dokładny algorytm aproksymacyjny. Urządzenie zostało fabrycznie skalibrowane dla stalowej blachy samochodowej oraz aluminium. Miernik automatycznie wykrywa, czy dany materiał wykonany jest ze stali czy aluminium – na przykład felgi. Fabryczna wartość grubości lakieru waha się w granicach od 100 - 180 μm, na jednym pojeździe może odchylać się do 40%. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się wartość około 180 – 300 μm oznacza to, że dany element samochodu był powtórnie malowany. Natomiast wartość powyżej 300 μm świadczy o użyciu szpachli.
  • Najważniejszym elementem wyposażenia miernika grubości lakieru jest element pomiarowy. W zależności od wersji jest on umieszczony na obudowie miernika („sonda wbudowana”) lub na przewodzie („sonda na przewodzie”). Aby dokonać pomiaru należy przyłożyć element pomiarowy do czystej powierzchni badanej tak, aby ściśle do niej przylegał. W ciągu sekundy na wyświetlaczu pojawi się wynik pomiaru, a także wykryty zostanie automatycznie rodzaj badanego materiału: Al/Fe - Aluminium lub Fe/Al - Stal.
  • Jeśli osoba sprzedająca Państwo samochód, będzie twierdziła, że miernik jest niesprawny i źle wskazuje pomiar, istnieje możliwość sprawdzenia prawidłowości pomiaru przez urządzenie. W tym celu do każdego miernika dołączona jest płytka kalibracyjna i folia o określonej na naklejce grubości, dzięki której będziecie mieli Państwo pewność, że miernik działa prawidłowo.
  • W razie potrzeby istnieje również możliwość prostej kalibracji przez Klienta w celu skorygowania błędu pomiaru. Kalibracja opisana jest szczegółowo w dołączonej do miernika instrukcji obsługi.
  • W razie wątpliwości, który z produkowanych przez Firmę MPMS Electronics mierników wybrać, aby jak najlepiej służył Państwa celom, prosimy o kontakt telefoniczny +48 511 199 517 lub e-mailowy.